• sk

ČASTÉ OTÁZKY

Kde sa nachádzate?

Bývam v Partizánskom, kde sa nachádza aj môj ateliér. Adresa je Októbrová 408/13. Je to rožný dom bez fasády. Vchod máme z Lomonosovej ulice.

Máte vlastný ateliér?

Áno, mám vlastný ateliér. Adresa uvedená vyššie.

Aký druh fotenia robíte?

Najradšej a najčastejšie fotím budúce mamičky a novorodeniatka. To je niečo čo ma napĺňa a kde sa cítim pohodlne. Svadby, rodinné oslavy, prijímania… fotím podľa času a na vyžiadanie. Špecializujem sa hlavne na newborn, maternity a rodinky/deti.

Aký je váš štýl fotenia?

Ja sa považujem za lifestyle fotografa. Ak sa niekomu páčia fotografie, kde sa ľudia pozerajú do objektívu a usmievajú sa, kde je všetko uhladené a v jednom obraze, tak potom nie som vhodný fotograf pre nich. Ja mám rada, keď sa fotky hýbu, ľudia medzi sebou komunikujú a sú autentickí. Milujem detaily, prirodzené a úprimné okamihy – smiech, hranie, flirtovanie, maznanie a objímanie. Samozrejme vo svojej galérii nájdete aj klasické zábery (všetci sa pozerajú do objektívu) ale väčšina bude skôr pohybujúcich sa záberov.

Aký čas je najideálnejší na fotenie?

Fotenie v exteriéri rada plánujem 1-2 hodiny pred západom slnka. Slnko je nízko, svetlo je jemné a zlatisté. Ale nie je to vždy možné. Hlavne v lete, kedy zapadá dosť neskoro a menšie detičky by to nevydržali. Vtedy je to na individuálnom dohovore. V ateliéri fotenia plánujem najčastejšie medzi 9.00-14.00, kedy je najlepšie denné svetlo. Novorodencov fotím výlučne ráno okolo 10:00.

V akých lokalitách fotíte?

Lokality vyberám podľa toho, aké fotografie sa vám páčia. Či v ateliéri, vo vysokej tráve, pri jazere, na lúke… Pri rezervácií dátumu fotenia zvyčajne posielam môjho rodinného sprievodcu a na konci sa nachádzajú inšpirácie ohľadom lokalít na fotenie.

Ako dlho trvá fotenie?

Rodinné a tehotenské fotenie trvá zvyčajne 60 min. Pri mini foteniach (vianočné mini) je to 20min. Novorodenecké sa pohybuje od 2 do 3 hodín.

Čo si obliecť?

Inšpirácie ohľadom outfitov nájdete TU (jar-leto) a TU (jeseň-zima)Samozrejme veľa tipov bude uvedených aj v mojom rodinnom sprievodcovi, ktorý bude zaslaný po zajednaní termínu. K dispozícií sú samozrejme aj šaty z môjho ateliéru pre mamičky, budúce mamičky a deti. Šaty sa dajú pozrieť TU. Ak by bolo potrebné si vyskúšať šaty vopred a pripraviť tak dokonalý outfit, môžeme sa dohodnúť na stretnutí min. 5 dní pred fotením.

Mala by som si dať spraviť make up a vlasy?

Veľmi odporúčam si dať spraviť make up a vlasy. Prípadne sa doma upraviť. Na fotkách to vždy lepšie ukáže. Mojou dvornou make up artistkou je:

Radka Lima 

Čo ak bude zlé počasie?

Zamračené počasie pri fotení nie je problém, pri skoršej hodine fotenia aj výhoda. Ak však bude pršať, budem váš čo najskôr kontaktovať a fotenie odložíme alebo preložíme na inú hodinu.

Neviem sa dočkať fotiek. Kedy môžem očakávať moju galériu?

V prípade súhlasu, môžem zverejniť jednu fotografiu na mojej FB alebo Instagramovej stránke, už pár dní po fotení. Celá galéria Vám bude zaslaná do 2-3 týždňov.

Budú moje fotografie zverejnené?

Nikdy nezverejňujem fotografie, ak si to klient neželá.