• sk

AKO SA PRIPRAVIŤ NA RODINNÉ FOTENIE

Myšlienka na profesionálne fotenie môže vyvolávať stres a častokrát obavy ako to deti zvládnu. Pripravila som si niekoľko tipov, ktoré pomôžu pripraviť sa a užiť si tento deň.

vek bábätka

V prípade, že ste nestihli novorodenecké fotografie:

3. mesačné bábätká– už  začínajú držať hlavičku
6. -8. mesačné bábätká – najlepší vek, veľa sa usmievajú, sedkajú a reagujú na rôzne hračky
1. rok – už dokáže urobiť prvé krôčiky. Fotenie v atelieri, v letných mesiacoch v prírode

OBLEČENIE

Pri oblečení dávam radu – v jednoduchosti je krása 🙂 Hlavne pohodlne a aby ste sa cítili dobre. Dbajte na to, aby sa Vám fotografie páčili aj o 10 rokov. Vyhla by som sa oblečeniu s logom, výrazným vzorom alebo s potlačou na tričkách, blúzkach atď.  Doplnky dodajú outfitu šmrnc rôzne šatky, šály, kvetované čelenky…
Pripravila som si aj menšiu inšpiráciu pre farebné kombinácie na rôzne ročné obdobia:

RODINA – JAR&LETO  –  JESEŇ&ZIMA 

PÁRIKY&LOVESTORY – INTERIÉR  –  EXTERIÉR

ČAS - LOKALITA

INTERIÉR

Pri deťoch a bábätkách je veľmi dôležité, aby boli oddýchnuté a vyspinkané.  Pri fotení v ateliéri preto preferujem doobedné hodiny, keď majú deti ešte záujem a veľa sa usmievajú 🙂

EXTERIÉR

Pri západe slnka: v prípade, že chcete fotografie v prírode pri západe slnka a dosiahnuť tak neopísateľne zlatavý vzhľad, treba na to deti pripraviť. Hlavne v letných mesiacoch sa čas fotenia môže pohybovať okolo 19.00-20.00 hodiny. Ale tie fotografie potom stoja za to!

Iný čas ako západ slnka: fotenie v letných mesiacoch a v prírode odporúčam naplánovať na neskoršie popoludnie, keď už nie je slniečko tak vysoko a nie je tak teplo. Čas môže byť aj medzi 17.00-18.00 hodinou.