• sk

AKO SA PRIPRAVIŤ NA PRVÉ FOTENIE NOVORODENIATKA

Nasledujúci zoznam som vytvorila, aby som Vám trošku pomohla pripraviť sa na prvé fotenie Vášho novorodeniatka. Cieľom je, aby ste sa u nás cítili uvoľnene, bez stresu a užili si to.

oblečenie

V prípade fotenia s bábätkom, oblečením v neutrálnych farbách nič nepokazíte a na fotkách vyzerá vždy veľmi dobre. Neutrálne farby ideálne do môjho ateliéru sú krémova, hnedá, biela. Vyhla by som sa oblečeniu s logom, výrazným vzorom alebo s potlačou na tričkách, blúzkach atď. Pre bábätko mám na výber niekoľko doplnkov a oblečkov, ale ak máte niečo špeciálne, čo by ste radi použili, budem rada, ak to prinesiete so sebou. Ideálne, keď bábätko v deň fotenia oblečiete skôr voľnejšie (napr. body zapínajúce sa na brušku, nie cez hlávku), aby nebolo veľmi dotláčane.

Pre mamičky rada zapožičiam aj šaty, ktoré si môže pozrieť TU. Pozerajte skôr svetlejšie odtiene šiat, aby bábätko vyniklo. Rada poradím, ak si nebudete vedieť vybrať 🙂

kedy fotografovať

Novorodeniatka je najlepšie fotografovať vo veku 2 týždňov od narodenia. Pred fotografovaním sa snažiť udržať bábätko aspoň 2 hodiny bez spánku a tesne pred fotením ho nakŕmiť, aby nám potom pekne zaspinkalo. Vôbec sa netrápte, ak to nedodržíte, ja si už poradím 🙂

čo nezabudnúť

• náhradné oblečenie pre bábätko aj rodičov, ak by došlo k menším nehodám
• dudlík – len v prípade, ak ho používate (môže byť nápomocný počas fotenia)
• ak kŕmite bábätko z fľaše, prineste si extra mliečko
• ak ešte kojíte, budete mať dostatok času na kojenie a kŕmenie počas fotenia
• pre starších súrodencov prineste zopár ich obľúbených hračiek alebo knižiek, aby sme ich vedeli zabaviť

dodatočné info

Fotografovanie novorodeniatok je špecifické a počítajte, že bude trvať okolo 2 hodín. Fotenie je prispôsobené bábätku, aby bolo dostatok času na kŕmenie, prebaľovanie a uspávanie.

Oteckovia sú vítaní, ale musia byť obrnení trpezlivosťou 🙂